Прес-релізи
03-04-2017 11:35 1,127
Галерея “Арт-кафедра” відкрила виставку Петра Бевзи “Антологія”

31 березня у Галереї сучасного мистецтва “Арт-кафедра” відкрилась виставка київського художника Петра Бевзи під назвою “Антологія”.

Захід зібрав широке коло шанувальників українського зображального мистецтва. Подивитися на твори і безпосередньо познайомитися з автором чудових полотен, прийшли студенти та творча інтелігенція міста.

“Антологія” – найповніший проект художника. У ньому 47 творів. Основу проекту становлять полотна із циклу “Йордань”, доповнені роботами з інших циклів, більшість з яких ніде не виставлялись, а окремі були востаннє виставлені у 2000 році. Твори об’єднує те, що зовні вони наче прості, але цією простотою митець пишається, відкидаючи усе зайве і лишаючи те, що він хотів донести до людей. Чудова колористика, поєднання фігуративного і не фігуративного зображення – усе це картинах художника.

Керуючий партнер галереї Леся Корсак розповіла основні життєві і творчі віхи Петра Бевзи.
“Петро Бевза займається не лише живописом, він скульптор, фотограф, займається ленд-артом, відео артом, за його сюжетом було знято фільм. Окрім того, має талант поета.”, – зазначила Леся Корсак.

Мистецтвознавець Зоя Навроцька: ” Колись Флобера запитали чий праобраз мадам Боварі. Він відповів: “Мадам Боварі – це я”. Те, що ми бачимо – це художник. Задумливий, пригнічений, веселий. Художник, працюючи над полотном, лишає в ньому частинку себе, свого світу. Разом з тим, він відображає наше життя, наш час, нашу присутність в тих речах.”
На запитання чи може мистецтво стати зброєю для України, Петро Бевза відповідає, що у художників немає іншого вибору.
“Немає художників, які живуть минулим. Ми всі сучасники. Головне вчасно реагувати на виклики сьогодення. А події в Україні лише загострюють ці виклики. Кожен з нас робить той вибір, який він робить самостійно. В моїй ділянці, я бачу ці виклики в пропорціях. Буду намагатись побудувати інший час простір”, – ділиться художник.
На виставку завітали й луцькі художники, які поділилися враженнями від творів. Зокрема, мисткиня Галина Івашків порівняла картини митця зі спалахами блискавки.
Волинська майстриня Катерина Ганейчук: “Перша думка, яка мені прийшла – алхімік. Ви замішуєте людське з Божим. Ви закладаєте багато символів – і виноградні лози, стежки, драбини. В той же час Ви берете світло , землю. Це не просто живопис, це вибухова, даюча енергію поверхня.”
Виставка діятиме до кінця травня.